5 ŽINGSNIAI KAIP ADAPTUOTIS PERSIKRAUSTANT

žingsniai kaip adaptuotis persikraustant

5 Žingsniai kaip adaptuotis persikraustant.

Surinkite informaciją

Perkant naują butą patikslinkite senų šeimininkų arba brokerio, kur randasi pirmo būtinumo objektai: parduotuvės, vaistinės, bankomatai, poliklinika ir t.t.

Taip pat galite išnagrinėti rajoną interneto pagalba. Google žemėlapis sudarys optimaliausią maršrutą nuo namų iki reikiamos Jums vietos. Taip pat ten bus pažymėtos autobusų stotelės, parkai ir parduotuvės kurios randasi šalia Jūsų.

Išnagrinėkite teritoriją

Tam, kad adaptuotis greičiau, reikia susipažinti su supančia aplinka. Daugiau vaikščiokite ir žymėkite sau teigiamas infrastruktūros puses: kaip arti randasi Jums reikalingos parduotuvės, patogus kelias į mokyklą, darželį, autobusų stotelės, galimybė pasivaikščioti parke.

Suraskite naujų pažystamų

Susipažinkite su rajono gyventojais. Tai padės greičiau susiorentuoti, kur randasi įdomios vietos, kur galima pailsėti, kuriose parduotuvėse geriau pirkti produktus ir t.t. Neapsiribokite pažintimi tik su kaimynais, bendraukite parduotuvėse su pardavėjais ir pirkėjais, apsilankykite kavinėse. Paėmus iniciatyvą į savo rankas, net nepastebėsite, kaip greitai subursite gerų pažystamų ir draugų ratą.  

Prisijunkite prie vietinės bendrovės

Šiais laikais kiekvienas rajonas turi savo grupę socialiniuose tinkluose, kur galima sužinoti naudingos informacijos: kokie planuojami renginiai, remonto darbai, su kokiomis problemomis susiduria rajono arba namo gyventojai. Grupės dalyviai mielai dalinasi visa reikiama informacija su naujokais. Pataria į kokį darželį geriau vesti savo vaiką arba kuris gydytojas poliklinikoje turi daugiau kompetencijos.

Išlikite pozityvūs

Tam, kad greičiau adaptuotis, ne ką svarbus ir Jūsų pozityvus nusiteikimas. Priimkite gyvenamosios vietos pakeitimą kaip žingsnį į naują ateitį.
 
O tam, kad pozityvios emocijos Jūsų nepaliktų nuo persikraustymo pradžios iki jo pabaigos – nesistenkite išspręsti visas iškilusias persikraustymo problemas savarankiškai. Kreipkitės į profesionalus, kurie išspręs visas Jūsų problemas.
 
Greitospaslaugos.lt komanda padės Jums supakuoti, pakrauti, pervežti daiktus, bei atsakys į visus Jums rūpimus klausimus. Kainas ir sąlygas rasite mūsų svetainėje. Arba kreipkitės telefonu ir mūsų darbuotojai mielai Jus pakonsultuos.

Panašūs straipsniai

Ko reikia persikraustant? Pirmo būtinumo daiktų sąrašas.

Ruošiantis persikraustymui į naujus namus reikia ruoštis atsakingai, išlaikyti galvoje daug informacijos. Norim pasidalinti patirtimi, kuri supaprastins pasiruošimo ir daiktų pakavimo procesą. Visų pirma sudarykite, jūsų manymų, svarbiausių daiktų sąrašą ir juos supakuokite atskirai. 

Su laiku namuose, kuriuose gyvename ilgą laiką, atsiranda daug daiktų. Tam, kad gyventi būtų jauku, reikia daug įvairių baldų, indų, tekstilės, rūbų, knygų, technikos, augalų, statulėlių, šeimyninių nuotraukų ir kitų smulkmenų. Tačiau iš karto po persikraustymo, jums prireiks tik keletą daiktų, kurie minimaliai sukurs namams jaukumo, kol išrinkinėsite dėžes ir dėliosite likusius daiktus į vietas. 

Pirmo būtinumo daiktus reikia supakuoti į atskiras dėžes ir kiekvieną dėžę aiškiai sužymėti. Galima pasirinkti kitos spalvos markerį (pvz. raudonos). Krauti į automobilį reikia paskutinėje eilėje, kad iškraunant naujuose namuose galėtumėte daiktus išpakuoti pirmus. 

Pirmo būtinumo daiktai:

MAISTAS IR GĖRIMAI PIRMAM LAIKUI

Perkraustymo metu tikrai išalksite, todėl būtinai surinkite nedidelį kiekį produktų, kurie nereikalauja saugojimo šaldytuve (perkraustymas – tai ilgas procesas ir ne visi produktai gali išlikti švieži ne šaldytuve). Nepamirškite vandenį, arbatą ir kavą, arbatinuką arba termosą su karštu vandeniu. Kiekvienam šeimos nariui turėkite po puodelį, lėkštę, šakutes, šaukštus, peilius, taip pat servetėles arba popierinius rankšluosčius. Neslėpkite šiuos daiktus toli – supakuokite į atskirą dėžę. Arba galima užsakyti produktu pristatymą į naujus namus.

RŪBAI IR BATAI PIRMAM LAIKUI

Taupydami laiką – iš anksto atidėkite keletą rūbų ir batų komplektų, kurių jums gali prireikti artimiausių metu. Išskyrus rūbus į darbą, surinkite naminius ir apatinius rūbus visiems šeimos nariams. Kartu su rūbais supakuokite ir lygintuvą, taip esant reikalui greitai išlyginsite reikiamą aprangą.

RANKŠLUOŠČIAI IR HIGIENOS PRIEMONĖS

Nebūtina į dėžę su būtiniausiai daiktais dėti visas priemones iš vonios kambario. Užtenka sudėti būtiniausius daiktus: dantų pastą ir šepetuką, prausimosi gelį, šampūną, plaukų šukas, džiovintuvą, rankšluostį, keletą vienetų tualetinio popieriaus.

PATALINĖ, ANTKLODĖS, PAGALVĖS

Šiais daiktais jus tikrai galėsite naudotis iš karto po persikraustymo. Lova (arba lovos) jau bus surinkta ir jus galėsite jaukiai ir šiltai miegoti joje.

VAIKŲ DAIKTAI

Jeigu jus turite vaikų, tai puikiai suprantate kiek daiktų jiems gali prireikti. Taip pat, kaip ir suaugusiems, vaikams prireiks rūbų, patalinės ir higienos priemonių. Jeigu vaikas mažas, jam prireiks sauskelnių, buteliukų. Moksleiviams reikės sudėti vadovėlius ir sąsiuvinius. Ir būtinai prireiks žaislų, kad vaikas turėtų veiklos, kol suaugusieji išpakuos ir dėlios daiktus. 

VAISTINĖLĖ

Nepamirškite supakuoti vaistus, kurių gali prireikti jūsų šeimos nariams (pvz. jūsų tėvams gali prireikti vaistų nuo spaudimo). Vaistinėlėje turėtų būti pleistrų, nuskausminamųjų, vaistai nuo apsinuodijimo. 

INSTRUMENTŲ RINKINYS

Reikės prie sienos pritvirtinti lentyną, routerį arba kitą techniką, pakabinti šviestuvą, paveikslus, kabliukus vonioje ir t.t. – smulkių buitinių darbų tikrai bus. Todėl surinkite instrumentų rinkinį (elektrinis suktuvas, plaktukas, replės, santechninės raktas) ir nedidelį kiekį tvirtinimo elementų. Taip pat jums gali prireikti keletą vienetų lipnios juostos, kai reikės surinkti ir supakuoti sunaudotą pakavimo medžiagą, šiukšles, kartoninius lapus. 

BUITINĖ CHEMIJA

Kai įsikūrinėsite naujuose namuose – jūsų lauks namų tvarkymas. Pagalvokite, kokių priemonių jums gali prireikti tvarkymuisi ir surinkite nedidelį valymo priemonių rinkinį: šluostės, šluota, siurblys, šiukšlių maišai, pirštinės.

DAIKTAI GYVŪNAMS

Jeigu turite naminių gyvūnų – jiems taip pat reikia surinkti pirmo būtinumo daiktus: guolį, maistą, pavadėlius, žaislus ir t.t.

PAKROVĖJAI TELEFONAMS IR KOMPIUTERIAMS

Tikriausiai komentuoti čia nereikia. Šiam punktui galima priskirti laidus ir adapterius visai technikai, kurios jums gali prireikti iš karto po persikraustymo. Svarbu nepamiršti visa tai supakuoti kartu su pirmo būtinumo daiktais. 

KANCELIARINIS PEILIUKAS ARBA ŽIRKLĖS

Peiliuko jums prireiks kai pradėsite išpakuoti dėžes. Todėl peilį ir žirkles taip pat pakuokite su pirmo būtinumo daiktais, kad greitai ir lengvai galėtumėte juos rasti. 

Šį sąrašą mes sudarėme remiantis savo patirtimi. Žinoma, jį jus galite papildyti pagal savo poreikius, bet nerekomenduojame sąrašą trumpinti. Ir svarbiausia, nepergyvenkite, nes visus pagrindinius perkraustymo darbus (daiktų pakavimas, pakrovimas, pervežimas, baldų surinkimas ir išrinkimas) perimsime mes. 

Linkime, kad įsikūrimas naujuose namuose būtų lengvas! 

KAIP PERVEŽTI PIANINĄ?

Pianinas – didelis ir sunkus, bet tuo pačiu labai jautrus ir lengvai pažeidžiamas muzikos instrumentas. Reikalauja atsargaus elgesio derinant, naudojant, sandėliuojant ir ypač transportuojant. Tai kaip pervežti pianiną?

Reikėtų vengti net mažiausių smūgių, nes tai gali pažeisti mechanizmą. Taip pat reikėtų įvertinti ar tilps pianinas į liftą ar reikės jį pernešti laiptais. Todėl pervežant pianiną geriausia kreiptis į specialistus.

Kaip paruošti pianiną transportavimui?

Prieš transportuojant pianiną – jį reikia paruošti: 

  • Išrinkti nuimamas detales, gerai supakuoti ir užfiksuoti judančius elementus. Tai sumažins pažeidimų tikimybę transportavimo metu. 
  • Pervežimui nenaudokite ratukų, kurie pritvirtinti prie pianino. Šie ratukai labiau kaip dekoro elementas.
  • Instrumentą pernešinėti reikia taip, kad maksimaliai sumažinti vibraciją, purvo, dulkių ir drėgmės patekimo į pianino vidų.
  • Nešant pianiną naudokite tam tinkamą įrangą (priklauso nuo pianino svorio). Patyrę krovėjai žino, kaip nunešti instrumentą nuo laiptų jo nepažeidus. 
  • Pianinai jautrūs temperatūros kaitai. Transportuoti geriausia šiltuoju metų laikotarpiu. Bet jeigu aplinkybės susiklostė taip, kad tenka pervežti pianiną žiemą – pasirūpinkite kokybišku instrumento supakavimu ir stenkitės kuo mažiau laiko palikti jį lauke. 

Transportuoti pianiną galima tik horizontalioje padėtyje. Neguldykite instrumento ant šono, nes taip gali būti pažeistas ir apgadintas mechanizmas. Transportuojant pasirinkite optimalų greitį ir būtinai pritvirtinkite pianiną transporto priemonėje. 

Pakavimo patarimai.

  • Apatinis dangtis – apsaugo pedalus. Ant korpuso yra užraktas, kuri reikia atrakinti ir nuimti dangtį. 
  • Mechanizmas – jo paruošimas yra svarbiausias pakuojant pianiną. Nerekomenduojama jį išrinkinėti.
  • Viršutinis dangtis – fiksuojamas įmontuotų užraktų pagalba.
  • Klavišai – būtina uždengti tvirtu popieriumi, kad izoliuoti nuo apsauginio dangčio. Rekomenduojama papildomai padėti poroloną arba minkštą audinį (gali būti pvz. pledas). 

Prieš pernešimą užfiksuokite visus atsidarančius dangčius lipnia arba elastine juosta. Pianiną maksimaliai apdenkite pledais, kartonu, burbuline plėvele, kad apsaugoti jo išorę nuo pažeidimų. 

Pianino transportavimas

Jūsų veiksmai pervežus pianiną. 

Įnešti į namus pianiną reikia atsargiai ir lėtai. Esant galimybei – kambaryje atidaryti langą, kad nebūtų staigios temperatūros kaitos. Pianinas turi palaipsniui priprasti prie kambario mikroklimato. Būtinai turi būti uždarytas klaviatūros dangtis. Nevertėtų valyti instrumento paviršių nuo drėgmės – leiskite pianinui pilnai išdžiūti. 

Taip pat nerekomenduojama iš karto groti, o garso derinimą geriau atlikti ne anksčiau nei po savaitės.

O jeigu norite būti tikri, kad jūsų pianinas bus saugiai transportuotas į naują vietą – patikėkite šį darbą mūsų greitospaslaugos.lt komandai. Mes viskuo pasirūpinsime už jus! 

Turite klausimų?

Susisiekite dabar ir gaukite 5 eur nuolaidą su kodu: SKUBU5

Sužinokite kainą

Įveskite duomenis ir mes susisieksime tą pačią dieną!